Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Pěvecký sbor Červánek

Dětský pěvecký sbor Červánek vznikl na Základní umělecké škole v Mělníku v roce 1990 s příchodem pana učitele Karla Horňáka. Členy sboru jsou jednak mladí muzikanti, kteří se učí na různé hudební nástroje, a dále děti, které navštěvují pouze dětský sbor. 
Základem repertoáru Červánku jsou lidové písně. V počátečním období to byly především jejich jednohlasé úpravy. To proto, aby se zpěváci naučili zpívat čisté unisono, správně dýchat i vyslovovat. Teprve později přišly na řadu dvojhlasé a v posledním období i trojhlasé úpravy. Zde dostala příležitost chlapecká sekce Červánku. Sbor se nebrání ani klasice, nacvičil např. Sarabandu Georga Friedricha Händela. Pro předvánoční období sbor nacvičil nacvičil píseň Spi, spi, neviňátko od Jana Jakuba Ryby. S komorním orchestrem školy nastudoval skladbu "Pastorela iucunda" Jiřího Ignáce Linka a "Bílé vánoce" Irwina Berlina. Své místo v repertoáru Červánku mají i písně z oblasti populární hudby.

Dětský pěvecký sbor Červánek se v posledním období pravidelně zúčastňuje krajských sborových přehlídek, na nichž získává stříbrné pásmo. Tak tomu bylo na přehlídkách v roce 2004 a 2005 v Poděbradech a v roce 2006 v Kladně. Na jaře 2008 získal Červánek na krajské přehlídce v Praze dokonce zlaté pásmo. V prosinci 2009 vystoupil Červánek na vánočním koncertu na zámku v Mělníku, společně s Komorním orchestrem ZUŠ Mělník.

V květnu 2010 zpíval Červánek na přehlídce Děti Labe, která se uskutečnila v Mělníku. V srpnu odjel sbor na svůj vůbec první zahraniční zájezd, vystoupil v Elsteru a Coswigu, německých městech na Labi. V prosinci 2011 absolvoval Červánek velmi zdařilý adventní koncert s Bárou Basikovou v chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku.


Červánek ve školním roce 2020/2021
 
sbormistryně Lenka Knechtlová, dipl. um.; korepetitorka BcA. Nikol Sikorová, DiS

Novinka

Pěvecké sbory z mělnické hudebky zpívaly v MKD

Přidal uživatel | 23.03.2018

Ve čtvrtek 22. března 2018

Celý článek

Novinka

SPOLEČNÝ KONCERT PĚVECKÝCH SBORŮ

Přidal uživatel | 17.03.2018

Zveme vás na Společný koncert pěveckých sborů ZUŠ Mělník, který proběhne ve čtvrtek 22. 3. 2018 od 17. hodin v tanečním sále MKD Mělník

Celý článek

Novinka

ZUŠ OPEN jsme začali už 29. 5. ve Stochově

Přidal uživatel | 01.06.2017

Dětské pěvecké sbory naší školy

Celý článek

Novinka

Čtyři pěvecká tělesa z mělnické hudebky zpívala v MKD

Přidal uživatel | 07.04.2017

Ve čtvrtek 6. dubna 2017

Celý článek

Novinka

Soustředění Červánku

Přidal uživatel | 06.02.2017

Dětský pěvecký sbor Červánek se koncem ledna vydal na pracovní soustředění.

Celý článek

  • 1

Nejnovější články

Archiv článků

Náhled fotogalerie

  • Photo
  • Photo
Základní umělecká škola Mělník, příspěvková organizace - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
QR ZUŠ