SVATÁ LUDMILA V REGIONÁLNÍM MUZEU V MĚLNÍKU

Od 1. října 2020 je v Regionálním muzeu v Mělníku otevřena výstava Přidáno dne: 16.10.2020

s názvem Ecce Ludmila. Jsou vystavena díla žáků výtvarného oboru, která vznikla na námět 1160 výročí narození české světice kněžny Ludmily. Kvůli opatřením kvůli COVID- 19 vznikaly práce ve ztížených podmínkách, mnozí žáci chyběli – měli například karanténu, proto někteří dokončovali práce doma. Přesto vznikla řada velmi kvalitních děl, od žáků sedmiletých až po devatenáctileté. Vzhledem k opatřením nedošlo k veřejnému zahájení výstavy, porota z řad pracovníků muzea práce vyhodnotila a všichni zúčastnění žáci obdrželi ceny, které jim budou předány, až bude škola opět fungovat v normálním režimu. Někteří autoři ale zaujali porotu více a proto byli oceněni zvlášť. V kategorii 7—10 let na 1. místě Anežka Berchová, 2. místo Marie Stará, 3. místo Hynek Klíma. V kategorii 11 – 12 let 1. místo Žofie Böhmová, 2. místo Lucie Pšeničková a 3. místo Eliška Varáčková. V kategorii 13 -18 let 1. místo Žaneta Plaskúrová, 2. místo Karina Vondrušková a 3. místo Adéla Kotková. Zvláštní ocenění dostala skupinová práce – barevná mozaika, kterou vytvořili tito žáci: Adéla Brussová, Sabina Durdoňová, Johana Frýdlová, Klára Jahodová, Julie Petrželková, Eliška Rotterová a Vojtěch Šenberk. Další oceněná skupinová práce je návrh na černobílou vitráž od Barbory Hůtové, Emy Korfelové, Elišky Němečkové a Katrin Neubauerové. Výstava potrvá do 29. 11. 2020, otevřeno je od úterý do neděle od 9:00 do 17:00 a určitě stojí za zhlédnutí.

PaedDr. Irena Wenkeová