Photo Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Taneční obor

O tom, že se na naší škole vyučuje taneční obor, jistě všichni dobře vědí. Co všechno se vyučuje a jak výuka probíhá se můžete dočíst na následujících řádcích...

V tanečním oboru se vzdělává kolem 115 žáků, od 5 do 18 let. Dětem je umožněno vzdělání v tanečních technikách: současný tanec, lidový tanec, klasický tanec (balet). Tyto techniky vyučuje paní učitelka Marie Hortová. Na naší škole se zabýváme především současným tancem, který je úzce spjat s výrazovým pohybem, vychází z plastického, dynamického a prostorového vnímání pohybu a dává žákovi možnost projevu vlastního vnitřního cítění a prožitku.              
                                 
V naší ZUŠ se též vyučují předměty taneční tvořivost a interpretace a práce v souboru, které souvisí s tvorbou choreografií a následnou prezentací na veřejnosti. Při ZUŠ Mělník funguje pod vedením paní učitelky Marie Hortové taneční soubor Diverse, který je zaměřen především na současný tanec.

Veřejné vystupování dětí je velmi důležitou součástí studia na ZUŠ. Je to příležitost představit naši společnou práci a vidět, jak jiné školy a soubory pracují. Účastníme se soutěží  základních uměleckých škol ČR, kde žáci postoupili do krajského kola. Každoročně v naší škole pořádáme adventní koncert, koncert k Mezinárodnímu dni rodiny a na konci školního roku absolventský koncert, kde se představují jak absolventi, tak i všichni žáci tanečního oboru.

 

Chcete nahlédnout do tanečního oboru? Zde máte možnost.

Choreografie "NASCHVÁLY"

Choreografie: Marie Hortová

Hudba: Otakar Ševčík v podání Pavla Šporcla

http://youtu.be/Nk2QEI1-Q5k


Novinka

Tanečnice mělnické „ZUŠky“ skvěle obstály v okresním kole soutěže, kterou vyhlásilo MŠMT

Přidal uživatel | 12.02.2018

V letošním školním roce jsme opět vyrazily,

Celý článek

  • 1

Nejnovější články

Archiv článků